Jdi na obsah Jdi na menu
 


specialisté a další

22. 10. 2015

jsou bojovníci, studující ve škole Rudá fontána. Nemají magické schopnosti, ale k boji používají různé zbraně (většinou každý využívá jen jednu svojí oblíbenou) a technologii. Učí se jak bojovat, zkrotit draky atd. Jejich uniforma je modrá.

Branndon

17 let Titul:specialista

 • Brendon - přítel Stelly ( v 1.serii se se Skyem dohodli že on bude hrát prince a Sky jeho doprovod aby zapůsobil na Stellu)

 

Brandon je panoš prince Skye. Má hnědé vlasy, které někdy zasahují do obličeje(přes oko)a hnědé oči. Je to přátelský a milý kluk, který nenechá přátele máčet se v průšvihu. Je zamilovaný do Stelly.V první sérii se poprvé objevil hned v prvním díle, kdy Bloom a Stella potřebovaly pomoc, představil se jako princ Sky. O pár dílů později při souboji v aréně, ale vyšlo najevo, že je pouze panoš a že se jmenuje Baranndon. Stellu to dost dostalo a odmítala s Branndonem mluvit, později se zase dali opět dohromady.

Branndon malý

Riven

 • Riven – přítel Musy (v 6.serii se rozejdou)

Riven

Helia

Helia Helie - přítel Flory a synovec prof. Saladina (říká se že je nejlepší specialista z rudé fontány)

Helia se narodil 2.září. Je to specialista a studuje na Rudé fontáně. Pochází z planety Redfountain. V boji používá rukavice s laserovým lanem. Má rád přírodu, rád kreslí a píše poezii. Miluje Floru. Při kreslení raději používá skicák než počítačovou techniku. Není moc hovorný. Je tichý, romantický a tajemný. Nebo si to o něm alespoň Flora myslí. Heliovi je 18 let a nemá moc přátel kvůli své plachosti. Jednou ho vyloučili ze školy.

Nabu

 • Nabu – přítel Layly, čaroděj, ve 4. serii zemřel po vyčerpání sil kvůli zastavení Kouzelníků Černého kruhu. Vydával se za muže jménem Ophír z toho důvodu, aby si jej Layla nemusela vzít. Nepatří mezi specialisty.

Nabu Nabu je čaroděj, který se objeví na konci 3. serie.

Pochází z planety Andros stejně jako Layla. Ovládá různá kouzla a také bojová umění, kterému se učil, když byl malý. Je hodně bohatý a královského původu. Jeho nejčastější zbraní jsou magické předměty.
Měl si vzít Laylu, ale on nechtěl, protože ani nevěděl jaká je. Jejich rodiče totiž domluvili sňatek za jejich zády. Nabu chtěl Laylu více poznat, a tak utekl z domova a sledoval víly se specialisty. 
Vydával se pod jiným jménem - Ophir a snažil se být nenápadný. Když se, ale s Laylou více poznali, řekl kdo je doopravdy a s Laylou začal chodit. Ostatní mu sice moc nevěřili, že je na jejich straně, ale pak jim pomohl a jeho nejlepším kamarádem se stal Riven. 
Na konci, ale se Nabu obětuje, aby zavřel portál, který otevřeli čarodějové Černého kruhu a upadne do komatu.

Timmy

Timmy

 • Timmy – přítel Tecny

Timmy je nemotorný a smolařský specialista, který v boji moc nevyniká, ale za to je ze všech specialistů nejinteligentnější.

Nejvíce ho zajímají počítače, mechanika a vše, co k elektronice a jí podobnému patří. Také dokáže vymyslet skvělý plán, který většinou uspěje. 

Má zrzavé, střapaté vlasy,zelené oči, brýle s červenými obloučky a dobrácký úsměv. Miluje Tecnu, která stejně jako on je do elektroniky blázen a navíc je obdařena schopnostmi, které se k jejímu koníčku hodí. Timmy je jeden ze specialistů. Má rád Tecnu. Nejvíc ho zajímá elektronika. V boji moc nezapadá, spíš má logické plány.

 

 • Jeret – přítel Musy ve 2. serii
 • Roy – pracuje pro otce Layly a má magické schopnosti (např. Síla Tritona, díky které může dýchat pod vodou)
 • Andy – chodil s Bloom na střední

 

Sky – přítel Bloom, korunní princ 

 • Orlando - kluk, kterého Winx (díky Muse) objevily v 7. serii v pravěku. Aby si vydělal peníze, hraje divadelní hru, ve které zpívá i hraje. Zpívá píseň Jsi víla. Zamiluje se do Musy.

Paladinové:jsou bojovníci podobní specialistům, ale k boji využívají elementární zbraně. Jejich uniformy jsou červené, se žlutým nebo zeleným diamantem. Studují na Vysoké škole v Lynphee.

 

 • Nex – paladin flirtující s Laylou, využívá halapartnu, která vytvoří poryvy větru.
 • Thoren – Skyuv bratranec a přítel Daphne. Používá kladivo, které vyvolá zemětřesení.
 • Avalon – profesor Magické filozofie. Původně vyučoval v Akademii paladinů Malacoy. Ve 2. serii začal vyučovat na Alfee, ale byl unesen Lordem Darkarem a nahrazen zlou kopií. Na konci 2. série se mu podaří uniknout z vězení a informovat Faragondu, že ten, který je ve škole, je jeho kopie. Od 3. serie se znovu stal profesorem na Alfee.
 • Saladin – profesor přeměny a ředitel Rudé Fontány (používá zlatou hůl ve tvaru draka se vsazeným fialovým drahokamem)
 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< únor / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 54061
Měsíc: 1990
Den: 89