Jdi na obsah Jdi na menu
 


winx club

28. 12. 2013

  

     Winx klub je italský animovaný seriál o skupině mladých víl, které pomocí kouzel brání magický svět. V České republice vysílá Winx Club každou sobotu a neděli TV Barrandov v rámci dětského pořadu Animáček.Také i Nickledeon a dřív dával na  Primě.

Winx klub, to je parta nerozlučných kamarádek, které studují na Alfee - škole pro víly. Musí čelit spoustě nebezpečí jako například zlým čarodějnicím Trix, které je chtějí zničit. Nejsou to jen obyčejné holky, jsou to víly z pohádkových světů! Každá Winx je jiná, nejen svou povahou, ale také magickými schopnostmi a dovednostmi. Poznej jejich tajemství a uvidíš, že je jedna z nich přesně jako TY! Bloom, Stella, Flora, Musa, Tecna a Layla společně tvoří Klub Winx, přičemž slovo "winx" je slovní hříčkou - zní podobně jako slovo "wings", křídla.  

 Seriál Winx Club vypráví o skupince náctiletých dívek, které ale nejsou obyčejné holky. Pochází z magických světů a každá je trochu jiná. Každá má jiné schopnosti a jinou povahu. Na začátku je jich pět. Bloom, Stella, Flora, Musa a Tecna. Později se k nim přidá Layla, která je seznámí s pixies - to jsou kouzelné bytosti. Všechny holky chodí do školy v Alfei a prožívají různá dobrodružství společně s kluky z vedlejší školy, zvaná Rudá Fontána. Úplně poslední víla, která se k nim přidá bude Roxy. Víly spolu bojují proti Trix, Temnému pánovi a Čarodějům černého kruhu.

 

 

   

 


Winx Club: Duhové recepty, ve kterém kuchaři Carolína Del Ray a Alessandro Ciciero s pomocí Winx ukazují, jak vařit rychle a zábavně.

Sezóna 1

Tady celý příběh Winx začíná! Bloom byla obyčejnou pozemskou dívkou, dokud se nestřetla s dívkou, která bojovala se zlým obrem. Vyšlo najevo, že ta dívka je Stella, princezna z planety Solarie a víla. Stella vzala Bloom do města Magixu v Magické dimenzi, kde se obě zapsaly do Alfie, školy pro víly. K Bloom a Stelle se přidají noví přátelé FloraTecna Musa, které společně vytvoří Klub Winx. Bloom konečně objeví své kouzelnické schopnosti a děvčata z Winx se utkají s trojicí čarodějnic Trix (Icy, Darcy a Stormy), které studují na Mračné věži, dívčí škole pro čarodějnice. Dívky se také spřátelí se čtyřmi studenty z Rudé fontány, chlapecké školy, kde se učí na Specialisty. Jmenují se Sky, Brandon, Timmy Riven V první sérii mají přeměnu "Magic Winx".

 Tady celý příběh Winx začíná! 
 

Bloom byla obyčejnou pozemskou dívkou, dokud se nestřetla s dívkou, která bojovala se zlým obrem. Vyšlo najevo, že ta dívka je Stella, princezna z planety Solarie a víla. Stella vzala Bloom do města Magixu v Magické dimenzi, kde se obě zapsaly do Alfey, školy pro víly. 

K Bloom a Stelle se přidají noví přátelé Flora, Tecna a Musa, které společně vytvoří Klub Winx. Bloom konečně objeví své kouzelnické schopnosti a děvčata z Winx se utkají s trojicí čarodějnic Trix (Icy, Darcy a Stormy), které studují v Mračné věži, dívčí škole pro čarodějnice. Dívky se také spřátelí se čtyřmi studenty z Rudé fontány, chlapecké školy, kde se učí na Specialisty. Jmenují se Sky, Brandon, Timmy a Riven.

 V první řadě se seznamujeme s Bloom, která žije jako obyčejná holka na Zemi se svými rodiči a domácím mazlíčkem. Její poklidný život ovšem trvá jen do chvíle, kdy potká Stellu, která je v úzkých. Bloom se jí vydá na pomoc, přičemž objeví své skryté magické dovednosti. Stella přiměje Bloom, aby se s ní vydala do magické školy víl – Alfey. Bloom souhlasí, odchází od rodičů a ve vílí škole se seznámí s dalšími vílami, které se stanou jejími spolubydlícími a společně vytvoří Winx Club. V první řadě se seznámíme také s nepřáteli Winx Clubu – zlými čarodějnicemi, které si říkají Trix, ale také s kluky Brandona, Rivena, Timmyho a Skye, kteří se stanou středem zájmů našich vílích hrdinek. Trix hledají Dračí oheň, sílu, která se prý má skrývat ve Stellině prstenu, ale uvědomí si, že ve skutečnosti je to síla, kterou vyzařuje Bloom.

Bloom, normální holka z planety Země, žije dokonale normální život ve městě Gardenia, dokud nepotká Stellu, princeznu z planety Solaria, která má problémy. Když jde Stelle na pomoc, Bloom objeví své kouzelné schopnosti. Stella přesvědčí Bloom, aby se přihlásila do Alfey, nejlepší vílí školy v říších. V Alfee založí Bloom klub Winx, kam patří její čtyři kamarádky a spolubydlící - Stella, Musa, Tecna a Flora. Později poznají a spřátelí se se Specialisty - Brandonem, Rivenem, Timmym a Skyem, do kterých se zamilují. Klub Winx se také setká s trojicí čarodějnic z Oblačné věže - Icy, Darcy a Story, známých také jako Trix. Trix hledají Dračí oheň a jejich bezohledné pronásledování vede k mnoha setkáním a bitvám s klubem Winx. Bloom se také dozví tajemství spojené s její rodnou planetou, rodiči a schopnostmi.

 

 

 

Sezóna 2

Sezona začíná návratem Bloom, Stelly, Flory, Musy, a Tecny z letních prázdnin, aby zahájily svůj druhý školní rok na Alfei. Krátce po úvodním večírku vklopýtá do školy podivná dívka jménem Layla. Řekne dívkám z Winx, že lord Darkar drží jako rukojmí několik Pixie, malých létajících bytostí podobných vílám. Tři z dívek a dva Specialisté odjedou do Darkarovy tvrze, vysvobodí Pixie a vrátí se na Alfeu. Po celou sezonu se Winx a Specialisté snaží zabránit Trix v krádeži jednotlivých částí Kodexu, ale vždy neúspěšně. Ke konci sezony se také objevuje Charmix - dokáže zprostředkovat kouzelnou proměnu Winx. Víla si svůj Charmix vyslouží, když se postaví čelem k tomu, z čeho má strach. Na konci sezony pomůže Charmix dívkám přemoci Darkara a Layla se stane další členkou Klubu Winx. Ve druhé sérii tedy k přeměne "Magic Winx" připojí i "Charmix"Každá z víl zde získá svou Pixie - Bloomina spřízněná Pixie je Fialka, Stellina je Amora, Flora se spřízní s Brebtou, Musa s Tune, Tecna s Digget a Layla už má svou Pixie delší dobu a toPískle

Druhá řada začíná návratem na škola Alfea po letních prázdninách. Holky se potkají s novou vílou Aishou (Laylou), která je požádá o pomoc při záchraně jejích přátel od Lorda Darkara. Trix jsou také drženy Lordem Darkarem a slibují mu sloužit, pokud je osvobodí. Na Alfeu dorazí nový profesor, jenž ve skutečnosti také pracuje pro Lorda Darkara, který touží ovládnout celou Magickou říši. Profesor promění Bloom v temnou Bloom a pošle ji k Lordu Darkarovi, kterému má sloužit. Sky vyjádří a své city k Bloom a pomůže jí navrátit zpět na stranu dobra a společně využijí její léčivé schopnosti k vyhojení všech po velké bitvě, v níž riven skoro ppřijde o život. Holky se vracejí na Alfeu, aby oslavili vítězství a Aisha (Layla) se přidává k Winx Clubu.

    Sezona začíná návratem Bloom, Stelly, Flory, Musy, a Tecny z letních prázdnin, aby zahájily svůj druhý školní rok na Alfee. Krátce po úvodním večírku vklopýtá do školy podivná dívka jménem Layla. Řekne dívkám z Winx, že lord Darkar drží jako rukojmí několik Pixie, malých létajících bytostí podobných vílám.

Tři z dívek a dva Specialisté odjedou do Darkarovy tvrze, vysvobodí Pixie a vrátí se na Alfeu. Po celou sezonu se Winx a Specialisté snaží zabránit Trix v krádeži jednotlivých částí Kodexu, ale vždy neúspěšně. Ke konci sezony se také objevuje Charmix - dokáže zprostředkovat kouzelnou proměnu Winx. Víla si svůj Charmix vyslouží, když se postaví čelem k tomu, z čeho má strach. Na konci sezony pomůže Charmix dívkám přemoci Darkara a Layla se stane další členkou Klubu Winx. 

 

Po letních prázdninách se Winx klub vrací do Alfey, aby nastoupily do druhého ročníku. Potkají novou vílu Laylu, která je prosí o pomoc při osvobození jejích pixích přátel, které drží Lord Darkar jako rukojmí. Lord Darkar je ve skutečnosti "Stínový fénix", který se chce zmocnit vlády nad říší magie. Aby toho dosáhl, musel nalézt pixií vesničku a ukrást čtyři části Kodexu, který otevírá portál do Říše Realix, kde se ukrývá Ultimátní moc. Trix se s lordem Darkarem setkají a budou pro něj pracovat. Mezitím se Winx klub naučí, jak aktivovat svou sílu Charmix. Do Alfeji dorazí nový "učitel" a změní Bloom na Temnou Bloom, která má sloužit lordu Darkarovi. S pomocí Temné Bloom otevře Lord Darkar portál do Říše Realix. Vše se zdá být ztraceno. V poslední chvíli se Sky vyzná ze svých skutečných pocitů k Bloom, což Temnou Bloom promění zpět do normálu. Bloom pak všechny uzdraví a porazí Lorda Darkara. Po bitvě se všichni vrací do Alfey a oslavují, Layla se připojuje do Winx klubu, zatímco Stella řeší velkou věc ohledně módy.

  

 

Sezóna 3

Začíná třetí školní rok v magické škole Alfei. Víly Winx budou muset prokázat vysoké kvality, aby mohly dosáhnout svého cíle a stát se opravdovými vílami. Prvním krokem bude přeměna v Enchantix! Jedná se o vývoj, který znásobí jejich moc! Vrátí se Specialisté připraveni doprovázet víly Winx. Také Pixie, minivíly ze Selvafoscy, plné energie a sympatie, jsou připravené se opět spojit s vílami Winx! Ale celé Magické dimenzi hrozí strašlivá hrozba, protože tajemný a zlý čaroděj Valtor byl osvobozen proradnými Trix. Chce získat magickou energii všech planet, které zná, aby se mohl stát nejmocnějším čarodějem všech dob! Valtor bude znamenat pro Winx, ale především pro Bloom, se kterou se čaroděj zdá být záhadně svázán, velké nebezpečí. Ve třetí sérii tedy zvýší svou moc o proměnu "Enchantix".

Ve třetí sérii bojují proti Valtorovi, velice mocnému čarodějovi 

Ve třetí řadě holky zahajují jejich třetí a také poslední rok na vílí škole. Trix se vracejí na scénu a touží po pomstě. Holky se zdokonalují ve svých magických schopnostech a Bloom se konečně dozvídá celou pravdu o svých pravých rodičích a domovské planetě.

   Právě začíná třetí školní rok v magické škole Alfee. Víly Winx budou muset prokázat vysoké kvality, aby mohly dosáhnout svého cíle a stát se opravdovými vílami. Prvním krokem bude přeměna v Enchantix! Jedná se o vývoj, který znásobí jejich moc! Vrátí se Specialisté připraveni doprovázet víly Winx. Také Pixie, minivíly ze Selvafoscy, plné energie a sympatie, jsou připravené se opět spojit s vílami Winx! 

Ale celé Magické dimenzi hrozí strašlivá hrozba, protože tajemný a zlý čaroděj Valtor byl osvobozen proradnými Trix. Chce získat magickou energii všech planet, které zná, aby se mohl stát nejmocnějším čarodějem všech dob! Valtor bude znamenat pro Winx, ale především pro Bloom, se kterou se čaroděj zdá být záhadně svázán, velké nebezpečí.

Winx klub zahajuje svůj třetí rok a naučí se unikátní proměně Enchantix tím, že se obětují pro někoho ze svého domovského světa. Mezitím Trix, které byly vypovězeny do dimenze Omega, utečou společně s Valtorem, čarodějem částečně odpovědným za zničení Bloomina rodného světa Domino. Rozhodnou se spolupracovat, vymyslí plán na ovládnutí několika zemí v říši Magix a také se chtějí pomstít těm, kdo je uvěznili - tím, že ukradnou jejich magické poklady a zdroje magie každé z říší. Je jen na Winx klubu, aby jejich plány překazily!

 

 

 

Sezóna 4

Klub Winx je zpět. Nyní dosáhly úrovně Believix, nové proměny schopné přimět živé tvory uvěřit v magii. Believix jim také dává troje nová křídla, která je činí ještě mocnějšími:Speedix (zrychlení), Zoomix (teleportace) a Tracix (cestování časem). Potkají také Čaroděje Temného kruhu, skupiny zloduchů na stopě poslední víle na Zemi, aby s její pomocí dosáhli své plné síly. Winx klub ji musí ochránit. Aby mohly žít na Zemi nepozorovaně, otevřou si obchod se zvířaty jménem Love&Pet, a potkají Roxy, dívku pracující ve Frutti Music Baru. Brzy zjistí, že Roxy je ona poslední pozemská víla! Roxy nakonec pomůže Winx klubu vyhnat čaroděje. Nicméně, nyní se musí postavit pozemským vílám a jejich královně Morganě, která se hodlá lidem pomstít za to, že v ně nevěřili. Winx jsou nuceny se chtě nechtě spojit s Čaroději, aby zachránily lidstvo. Zvítězí? Jak je napsáno výše, ve 4. sérii díky Roxy Winx získají další přeměnu - "Believex"Každá z Winx si také oblíbí jednoho mazlíčka - Bloomin se jemnuje Bella, Stellin Ginger, Flořin Coco, Musa si oblíbí Peppe, Tecna Chico a Layla Milly.  

 ve čtvrté proti čarodějům z černého kruho, jmenovitě Ogronovi, Gantlosovi, Anaganovi a Dumanovi. Jsou to zlý čarodějové.

Winx Club přesidluje na Zemi do města Gardenie, kde vyrůstala Bloom, než se přidala k vílám. Snaží se přesvědčit místní skeptické obyvatelstvo, aby uvěřili v kouzla a magii a zároveň se snaží ochránit poslední vílu na Zemi – Roxy, která je v nebezpečí ze strany lovců víl.

 V seriálu Winx club jde na začátku o pět holek, a to jsou: Bloom, víla dračího ohně z planety Domino, Stella, princezna Solarie a víla zářícího slunce a hvězd, Flora z Lynphei, víla přírody, Musa, víla hudby z Melodie a Tecna, víla technologie ze Zenithu. V další sérii se k nim přidá Layla, princezna z Androsu a víla Morphixu a vody. Jako poslední se k nim přidá Roxy, dívka ze země s mocí zvířat. Dívky bojují proti Trix, to jsou čarodějky, přesněji je to Icy, čarodějka ledu, Darcy, čarodějka temnoty a iluze a Stormy která vládne mocím deště. Pak bojují proti temnému pánovi, který vypadá jako robot a dokáže se proměnit v kovového fénixe. 

Klub Winx je zpět. Nyní dosáhly úrovně Believix, nové proměny schopné přimět živé tvory uvěřit v magii. Believix jim také dává troje nová křídla, která je činí ještě mocnějšími: Speedix (zrychlení), Zoomix (teleportace) a Tracix (cestování časem). Potkají také Čaroděje Temného kruhu, skupiny zloduchů na stopě poslední víle na Zemi, aby s její pomocí dosáhli své plné síly. Winx klub ji musí ochránit před Čaroději, ale musí tak učinit tajně. Aby mohly žít na Zemi nepozorovaně, otevřou si obchod se zvířaty jménem Love&Pet, a potkají Roxy, dívku pracující ve Frutti Music Baru. Brzy zjistí, že Roxy je ona poslední pozemská víla! Roxy přitom postupně objeví své schopnosti, a když uvěří sama v sebe a ve Winx klub, promění se ve vílu a pomůže Winx klubu vyhnat čaroděje a zachránit uvězeněné pozemské víly. Nicméně, nyní se musí postavit pozemským vílám a jejich královně Morganě, která se hodlá lidem pomstít za to, že v ně nevěřili: to je oslabilo a dovolilo čarodějům, aby je uvěznili. Winx jsou nuceny se chtě nechtě spojit s Čaroději, aby zachránily lidstvo. Zvítězí?

 

   Sezóna 5  

 A v 5. serii bojují proti Trittanusovi, mořskému panákovi, je to prostě mořská panna mužského pohlaví, Trittanus má magický trojzubec, který využívá. Winx si ale také najdou spousto přátel, třeba Pixinky, což jsou malinké roztomilé holčičky s křídly. Pak se spřátelí také s vílami ze země, což jsou Aurora, Nebula, Sybilla, Morgana a Diana, a v páté sérii se seznámi s malými mořskými panami "Selkie". Mají ale i další nepřátele jako Mitzi, Diaspro nebo Chimeru.

Víli Winx se vraceji na zemi,kde je všichni nadšeně vítají.V podvodním světe Androsu se Král Neptun chystá ke korunovaci svého syna Nerea,obřad všem přeruší Tritanus.Nereův bratr,který se na trůn činí nárok.Tritanus se pokusí korunovaci zabránit a zraný Nerea svím trojzubcem,nakonec však je přemožen a končí ve vězení.Tam se setkává se zlými čarodějkami Trix a spolu snimi se také spolčí proti Winx.Winx musi v moři plavat rychleji a vice využívat sva kouzla proto se nakonec přemění do nové  přeměni-Sirenix.

Sezona 6

V seriálu se objeví nová mladá čarodějnice jménem Selina, která se připojí k Mračné věži. Vlastní zlou knihu Legendarium, která může oživit staré legendy, monstra a jiné bytosti a tím by mohla i oživit staré boje Winx se zlem. Winx ztratí své schopnosti,  a tak budou muset poté čelit monstrům bez kouzel. Mimo jiné, v této řadě nebudou ani chybět specialisté, kteří budou mít nový vzhled, konkrétně nové obleky pro specialisty. A ani Trix nezůstávají pozadu i v této řadě budou přidělávat Winx starosti a fungovat jako nepřátelé. Se vzhledem na tom taky budou jinak, budou mít opět novou přeměnu . Není jisté, zda budou holky z klubu Winx, chodit opět do Alfey, nejspíš ano a jestli vážně ano, tak nejspíše Alfea zavedla školní uniformy, jelikož ty teďka budou holky nosit. Také bude dosti možné, že se Winxkám přidá i Bloomina sestra Daphne. Není známo, jestli Daphne bude chodit do školy a nebo jenom jako vedlejší postava přiskočí do akce, to se teprve ukáže, až se odvysílají první díly.

Sezona 7

 "Winx Club série 7 je na téma, podle nedávných Winx zpráv , poučení pro lidi a životní prostředí. V tomto dobrodružství víly objevit skutečný význam vzácných vílích zvířat, která musí být chráněny před Kalsharou, zlou nepřítelkyní a jejím nemotorným bratrem, Brafilius. Ohrožená zvířata jsou po celou dobu seriálu Winx v záchranném zvířecím parku na Zemi, kde se starají o ohrožená zvířata, jako jsou pandy a tygři. Dívky se rovněž dají do mise v Magické Dimenzi a Země s cílem zvýšit veřejné povědomí o příčině zvířat vychází své poslední mise - objevit konečnou pravomoc vílích zvířat, která mohou poskytnout kontrolu nad všemi zvířaty Magického vesmíru 

 "Každá víla bude mít zvíře, které má zvláštní talent, nezbytné pro rovnováhu Magické Univerze. Winx to zjistí a zároveň čelí dvoum novým a hrozným nepřítelům a získají nové úžasné proměny při cestě k vítězství. " 

Jejich proměny jsou: Magic winx, enchantix, believix, lovix, sophix (sofix), harmonix a sirenix. K magic wink patří charmix a enchantixu fairy dust. K Believixu zase patří speedix, zoomix a tracix. Také existují 3 winx club filmy, v jednom mají enchantix, v druhém believix a v třetím (fanfáry prosím) sirenix!

N evim zda je to pravda,ale byl by to super serie,někdo to psa že je to 6 serie a to není,vžyd 6 ma být čarodějka Serina. Bylo potvrzeno ,že Winx club 6 bude mít premiéru na podzim roku 2013 .Bohužel ale nevím v jaké zemi. Na Winx club čeká nová výzva, nové zlo. Nová transformace se bude jmenovat Cyberix ,a první ho dosáhne Tecna .Po té co Winx porazily Tritannuse ,musí čelit dalšímu nepřítely ,Čaroděj jménem Sezegan ,chce probudit starověkého vesmírného draka jménem Eldzicror, spolu s jeho dcerou Blossom. Chtějí ovládnou celý vesmír a zničit nejsilenější moderní víly Winx club .Ty musí dosáhnout Cybernixu a porazit čaroděje a jeho dceru. Cybernix je nejrosáhlejší a nejmocnější síla,kterou by kdy Winx mohly dostat.Dá jim moc porazit zloduchy ,a také jim dát mechanické síly. Doukážou to Winx a zachrání celý vesmír?

 
Cybernix=technologická proměna (myslím)
 

 

Přeměny

 

Magic Winx – Kouzelné Winx

Magic Winx je základní proměna víly, která jí umožňuje kouzlit a létat. Poprvé se víla promění nejčastěji v pubertě, začínají objevovat její schopnosti a pokud si věří roste v ní i její síla. Oblečení se skládá nejčastěji z jednoduchých šatů, nebo kompletu top a sukně/kraťasy a bot (Tecna je výjimka, její outfit tvoří kombinéza) s nějakým malým doplňkem či drobností (např. Bloom má korunku, Flora přívěsek atd.). Křídla jsou velmi jednoduchá, jednobarevná, průsvitná a nejmenší (Tecna má opět velmi zvláštní křídla, protože pokud je nepotřebuje mají podobu drátků na zádech, a roztáhne je pouze pro let – tehdy vypadají jako velký limetový trojúhelník. Jsou z energie).

Magic Charmix

 Základní proměna víly v Nickovské verzii Winx (ve speciálech). Je stejná jako Magic Winx.

 

Charmix

 je nadstavba Winx posilující magii a kouzla víly v místech, kde normálně kouzla nefungují. Bohužel, jeho síla slábne a pokud víla využije veškerou jeho magii, navždy zmizí, a víla je opět pouze Winx. Víla ji získá, pokud dokáže překonat vlastní špatnou vlastnost. Charmix přidá víle k její základní proměně brož a kabelku. Obvykle je k jeho získání zapotřebí pomoci spřízněné pixie.

Gloomix

je verze Charmix pro čarodějky, kterou dostaly od Darkara ve formě náhrdelníku (Icy) nebo náramku obtáčející ruku (Stormy, Darcy). Jsou také schopny stát se Super trix – jejich těla se sloučí do mocné bytosti mající Gloomix šperky

Enchantix

je finální podoba víly, ačkoli ne konečná proměna. Jejím získáním se víla stává VÍLOU OCHRÁNKYNÍ a její povinnost je chránit svou planetu a pomáhat ostatním. Jakmile jí víla dosáhne, otevírá se pro ní nekonečné množství dalších proměn, které může získat. Enchantix umožňuje využívat silnější kouzla, stejně jako VÍLÍ PRACH, který má víla na křídlech a lahvičce na krku. Vílí prach jí dává možnost miniaturizace, léčení a zlomení temných kouzel. Pokud víla dokáže obětovat svůj život pro záchranu někoho z její planety, získá jej. Jedinou výjimkou je Bloom, která jako strážkyně Dračího ohně může této proměny dosáhnout i bez záchrany, pouze meditací a vírou v sebe, ale tato proměna je neúplná a její síla nestálá. Bloom tedy nemohla používat miniaturizaci do doby, než získala kompletní proměnu (tu získala ve filmu Výprava do Ztraceného Království) Oblečení je v této podobě "vílí", komplikované, často vrstvené a na rukách nosí dlouhé rukavice. Víly jsou dokonce nalíčené, prodlouží se jim vlasy a mají složité účesy. Místo bot mají jakoby žabky, ale bez podrážky a ovázáné až ke kolenům. Jejích křídla se zvětší, třpytí se a mají na nich zavěšené ozdoby. Kromě vílího prachu mají velmi často šperky, např. korunky, náramky atd. Mají celkově světlejší barvy oblečení (vlasy mohou změnit odstín).

 

Disenchantix

 Je verze Enchantix pro čarodějky, kterou Trix dostaly od Valtora. Byl vidět pouze v jedné epizodě. Čarodějky mají dvoudílné prádlo, přes které je přehozen průhledný šátek. Na čele mají tiáry a nosí make–up.

 

Believix

 Je jedna z mnoha vyšších proměn, dostupných pro Enchantix vílu. Tato proměna čerpá z víry lidí v magii a víly a pouze takto lze získat, proto jej lze získat pouze v místě, kde dosud lidé v magii nevěří, např. Země. Víla je silnější, čím více lidí věří. Believix dává víle sílu oslovit a otevřít srdce lidí aby překonali své slabosti či špatné stránky. Proto má každá víla speciální kouzlo, které v tom lidem různými způsoby pomáhá. Kromě toho získá víla také tři typy křídel, které jí mohou pomoci – Speedix, která zrychlují let víly, Zoomix, která umožňují teleportaci a Tracix, která ukazují minulost. Jak se ukazuje v 5. sérii, síla Believixu pod vodou slábne. Vílí outfit je tvořen tak, že připomíná pozemské oblečení skládající se z topu a sukně/tříčtvrtečních kalhot, moderních bot a v některých případech vysokých ponožek. Účes je rovněž podobný pozemským účesům a jednodušší než v Enchantix. Křídla jsou méně jiskřivá a mají většinou symboly víly související s její mocí, rovněž jsou více viditelné rozdíly ve tvarech. Díky jejich odvaze byly Winx obdarovány Éter vílami a obdržely dvě podproměny – Sophix a Lovix.

Sophix

 Propojuje Believix se silou přírody a umožňuje být s ní v harmonii. Je také darem moudrosti. Sophix také daruje víle speciální kouzlo, které pomáhá léčit a posilovat různými způsoby přírodu. Kouzlo má vila jen jedno, ale může jej využít vice různými způsoby. Sophix nechává víle oblečení Believix, pouze jej upraví na více letní a přírodní a některé části oblečení jsou zelené. Křídla nejsou tak výrazně barevná a mají většinou přírodní texturu.

 

Lovix

 Věnuje Believixu sílu chránit vílu před silným mrazem a kombinuje moc proměny se silou ledu. Je i darem statečnosti. Symbolizuje lásku. Oblečení je stejné jako v Believix, pouze upravené do zimy, pokrývá větší část těla, má z peříček tepelnou ochranu a je světlejší. Křídla jsou zdobená a lehce svítí.

Harmonix

 Je dočasná proměna, pomáhající víle získat Sirenix. Víly ji dostanou od Strážkyň Sirenixu. Harmonix umožňuje vílám fungovat pod vodou (nedává ale sílu otevřít portál do Nekonečného oceánu) a využívat jejích magii jednodušeji všude, tedy na zemi, pod vodou a ve vzduchu. Tato proměna je pouze dočasná a po získání Sirenix síly zmizí. Dívky musí do tří měsíců získat Sirenix, jinak ztratí magii nadobro Outfit je tvořen topem, miniskukní, která je vrstvená a vzadu dlouhá až ke kotníkům, žabkám na podpatku, které mají vázání ze stužek dvou barev ke kolenům a samozřejmě z křídel, která se zdají být vícevrstvá a při třepotání se objevují symboly víly. Jejich vlasy jsou objemnější, svázané v různých stylech culíku a na hlavě mají čelenku nebo diadém s mušlí.

 

Sirenix

 Je proměna umožňující vstoupit do Nekonečného oceánu a plné využití vílí magie pod vodou. Víla musí najít tři drahokamy (Kámen sebedůvěry, Kámen empatie a Kámen odvahy) a aktivovat Zdroj Sirenixu v jezeře Roccaluce, jakmile vstoupí s pozváním od Nejvyšší strážkyně Sirenixu, jménem Omnia, do Nekonečného oceánu, stává se Sirenix vílou a může libovolně vstupovat do Nekonečného oceánu. Každá víla se musí naučit speciální kouzlo (i když ne vždy útočné, občas je to dovednost), které jí bude pomáhat... Bloom – plamen Sirenixu, Stella – světlo Sirenixu, Flora – květ Sirenixu, Musa – hlas Sirenixu, Tecna – aura Sirenixu, Aisha – příliv Sirenixu ...a zároveň jí může Omnia splnit jedno přání (jakmile se víla zavděčí osudu). Sirenix tvoří delší top s několika volánky, legíny spojené s botami (ty mají texturu ocasu mořské panny) a stužka omotaná kolem jedné ruky. Vílí vlasy jsou delší, mají barevný melír a pod vodou mění barvu a stejně jako v Harmonixu, jejich účes je culík s ozdobou. Jejich křídla mají tvar mušle, mají třpytky a při třepotání tvoří bubliny v barvě vílí moci.

 

Temný Sirenix

Zlá verze Sirenix, kterou dal Tritannus Trix z moci, kterou vzal Daphne. Trix mají tmavou uniformu pokrývající skoro celé tělo a rukavice. Místo křídel mají čarodějky chapadla a jsou silně nalíčené.

 

Bloomix

 Je proměna navracející vílám schopnost se proměnit a kouzlit. Poté, co Winx (mimo Bloom) díky Selině a její knize Legendáriu ztratily magii, Bloom se s nimi podělila o část Dračího ohně a vrátila jim magii (ale pořád se nedokázaly proměnit). Aby se dokázaly proměnit, musely prokázat odvahu, inteligenci atd. Bloomix jim tedy vrátil moc se proměnit (ale neobnovil předchozí proměny), ačkoli jim nedal žádné speciální kouzlo nebo dovednost Víly mají bojový outfit, velmi podobný Sirenixu. Legíny spojené s botami, top může mít rukávy a má texturu brnění. Dívky mají diadém s drahokamem, kde je ukryta část Dračího ohně a vlasy v culících. Mají velká střapatá třpytivá křídla, která nejsou průhledná a mají rovněž ozdoby.

 

Mythix

Umožňuje vílám vstoupit do Světa Legendária a teleportovat věci ven z něj. K jejímu získání je třeba najít kouzelné hůlky, uložené ve škole v dimenzi Tir Nan Og a chráněné Nebulou. Holky mají minišaty, návleky na rukou, nízké boty a křídla podobná těm v Bloomix.

Butterflix (motýlí moc)

Přírodní síla. S její pomocí se víly snaží najít zvíře s první barvou světa/vesmíru. Celá přeměna souvisí s motýly. (Butterfly znamená anglicky motýl, odtud název přeměny). Víly musejí najít a chránit kouzelná zvířata před Kalsharou, jejím bratrem Brafíliem - ti chtějí jejich magickou moc pro sebe - a před Trix. Outfit se skládá z krátkých šatů, které vypadají jako že se skládají z motýlích křídel. Křídla víly také připomínají křídla motýlů. Na nohou mají boty s vysokými podpatky. Vlasy jsou rozpuštěné a nachází se v nich ozdoba ve tvaru motýla.

 

Tynix

Přeměna v 7. sérii, která umožňuje vílám vstoupit do Mini-světů. Tuto přeměnu jim předala jejich kouzelná zvířata. Ta jim darovala také kouzelné náramky. Kouzelné zvíře každé víly se v mini-světě zvétší tak, že na něm víla může jezdit. Díky této přeměně můžou víly mluvit se všemi kouzelnými zviřaty. Outfit se skládá z krátkých šatů, které zdobí diamanty. Diamanty jsou různé, podle toho, jaká víla přeměnu vlastní. Každá víla dostane náramek z perel a uprostřed náramku se nachází velký diamant. Vlasy jsou světlejší s barevnými melíry, nejčastěji sepnuté do elegantního culíku s nějakými diamantovými ozdobami. Křídla jsou taktéž ozdobena diamanty.

 

 

 I když spoustu lidí tvrdí,že Winx kopírují Witch,tak spíš Witch kopírují Winx.

Úplně první zmínka o vytvoření Winx Clubu totiž padla už roku 1999.
A od roku 1999 se začal vytvářet celý děj seriálu.Až roku 2003 byl Winx Club konečně hotov.Ale byl upraven.
Ovšem prvně se seriál měl jmenovat: Winx-Just Fairies! ,ale poté se nakonec tedy dohodli na jméně Winx Club. Takto měli vypdat Winx v původní podobě
Můžete si všimnout že Winx vypadají skoro stejně až na Floru a Musu. A takto měl vypadat seriál(2001)Winx byly poprvé vymyšleny v roce 2001 a jménoval se Magica Bloom Kouzelná Bloom.V roce 2002 byl změnen na Winx a konečně v roce 2003 dostal jméno Winx club.

 

 

  Takhle mělo původně vypadat jejich logo:

 

Takto měli vypadat Winx jako víly Mě se více líbí Winx v dnešní době ikdyž Stellin obleček se moc nezměnil za to Musiin se změnil nejvíce.

Líbil se vám článek o Winx?

 

Winx Club

Tak nakonec jsem se dozvěděla že Winx club bude mít premiéru 6. serie na podzim 2013 nebo jaro 2014.Nová přeměna by se měla jmenovat Cyberix, kterou první získá Tecna. Winx budou muset čelit dalšímunepříteli - Čaroději Sezeganovy, který chce probudit starověkého vesmírného draka jménem Eldzicror, společně s jeho dcerou Blossom. Budou chtít ovládnout vesmír a zničit Winx. Aby Winx porazily zlého Čaroděje musí dosáhnout Cyberixu jinak nemají šanci ani proti jeho dceři. K Cyberixu dostanou mechanické síly. Zachrání náš proslulý klub Winx club celičký vesmír?

 


To je skupina nerozlučných kamarádek!

Každá je jiná, nejen svou povahou, ale také magickými schopnostmi a dovednostmi.

 

 

Poznej jejich tajemství a uvidíš, že je jedna z nich přesně jako TY! 
 

A jaká z Winx Klubu jsi TY?

 

Víly Winx se vracejí na Zemi, kde je všichni na


dšeně vítají. V podvodním světě Androsu se král Neptun chystá ke korunovaci svého syna Nerea, obřad ovšem přeruší Tritannus, Nereův bratr, který si na trůn činí nárok.

 

Tritannus se pokusí korunovaci zabránit a zraní Nerea svým trojzubcem, nakonec je však přemožen a končí ve vězení. Tam se setkává se zlými čarodějkami Trix, se kterými se také spolčí proti Winx. Tritannus se promění v nestvůru, proti které budou muset Winx bojovat.
 

Víly Winx zjišťují, že jejich přeměna Believi x není pod vodou tak silná a efektivní, proto musí dosáhnout nové úrovně - Harmonix. V mo ři však musí plavat rychleji a více využív at svá kouzla, proto se nakonec přemění do nové proměny - Sirenix. 

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< únor / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 55890
Měsíc: 2137
Den: 66